Dotaacje dla rolników

Rolnicy w Polsce będą mieli możliwość uzyskania dotacji na instalację paneli słonecznych w swoich gospodarstwach. Obszar „Zielona energia w gospodarstwie rolnym” w ramach Modernizacji gospodarstw rolnych został zatwierdzony przez Komisję Europejską w październiku 2022 roku. Dofinansowanie będzie możliwe dla paneli fotowoltaicznych o mocy do 50 kW, magazynów energii, systemów inteligentnego zarządzania energią oraz pomp ciepła, jeśli będą one integralną częścią instalacji z dotacji.

Rolnicy będą mogli uzyskać dotację w wysokości od 30 do 60% kosztów kwalifikowalnych operacji, w zależności od kryteriów. Wymagane jest aby energia produkowana przez instalację fotowoltaiczną była używana do celów związanych z gospodarstwem rolnym, takich jak oświetlenie, dojarka, wentylacja i przygotowywanie pasz.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przydzielać dotacje w ramach „Zielonej energii w gospodarstwie rolnym”, po szczegóły zapraszamy do kontaktu pod adresem email biuro@rolnictwoprecyzyjne.eu

Instalacja paneli słonecznych w gospodarstwach rolnych ma szereg korzyści, takich jak:

Oszczędność na rachunkach za energię elektryczną
Ochrona środowiska dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii
Poprawa rentowności gospodarstwa poprzez dodatkowe dochody z produkcji energii
Wsparcie rolnictwa w dostosowaniu się do wymogów dotyczących ochrony klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *