logo, nawóz, ekoliczny nawóz, aloes

TriPlus® Aloe Vera to nawóz dolistny oraz środek do wzbogacania i rekultywacji gleby. Środek powstaje z Aloesu zwyczajnego, który jest uprawiany na wulkanicznej glebie bogatej w minerały na tropikalnej wyspie Bali. Dzięki unikalnemu składowi oraz technologii produkcji pozwala roślinom na pełne wykorzystanie substancji zawartych w aloesie dla poprawy kondycji roślin oraz naturalnych składników i mikroorganizmów funkcjonalnych. Produkt ten jest w pełni ekologicznym nawozem zawierającym mikroskładniki odżywcze, aminokwasy, enzymy i kwasy huminowe oraz substancje wspomagające rozwój roślin w warunkach stresowych przy zmiennych temperaturach. Stosowany regularnie gwarantuje zwiększenie żyzności gleby, ochronę przed chorobami i lepsze przyswajanie mikroelementów i minerałów z gleby. Moczenie korzeni roślin przed wysadzeniem do gruntu zabezpiecza przed wieloma chorobami oraz wspomaga rozwój systemu korzeniowego powodując lepsze przyswajanie składników pokarmowych z gleby. Jest idealnym rozwiązaniem dla zrównoważonego rolnictwa bez względu na wielkość projektu. Polecany także dla szkółek, zarówno owocowych jak i ozdobnych.

opakowanie, nawóz, 20 l, triplus aloe vera
bez gmo, eco, ekologiczny nawóz

Dolistne stosowanie TriPlus® Aloe Vera prowadzi do wzrostu odporności roślin. Inteligentny nawóz aloesowy TriPlus® Aloe Vera powoduje dzięki swojemu składowi wyższą wydajność upraw z których pochodzą plony o wyższej wartości odżywczej. Większość składników aloesu działa również jako doskonały „nośnik” dla pożytecznych bakterii i innych dodatkowych składników naturalnych, które w następstwie procesu produkcji, są zawarte w formule preparatu. Wraz z zastosowaniem preparatu system korzeniowy roślin poddany jest bardzo skutecznej stymulacji powodującej wzrost absorpcji dostępnych w glebie składników odżywczych.

Grupa bakterii, które skolonizują korzenie lub glebę są korzystne dla roślin i są określane jako bakterie prątkowane odpowiedzialne za przyrost wzrostu roślin (PGPR). Szczególnie zalecany dla zrównoważonego rolnictwa, bez względu na wielkość projektu. Polecany dla wszystkich roślin cukrodajnych, roślin: specjalnych, oleistych, strączkowych, okopowych, pastewnych, sadowniczych, warzywnych, oraz szkółek zarówno owocowych, jak i ozdobnych. W szczególności: ziemniaka, buraka, kukurydzy, rzepaku, truskawki, cebuli, ogórka, papryki, pieprzu, fasoli, warzyw (rzodkiewki, sałaty, pietruszki), szkółek oraz kwiatów i roślin ozdobnych.

Aloes znany jest ze swych unikalnych wartości. Zastosowany w uprawach roślin może ograniczać rozwój patogenów chorobotwórczych i wielu chorób. Mechanizm ten został już wcześniej opisany w przypadku stosowania aloesu w medycynie niekonwencjonalnej i estetycznej. Już wiele lat temu znane były człowiekowi pożyteczne efekty ze stosowania różnorakich wyciągów i ekstraktów z aloesu zarówno w żywieniu jak i zapobieganiu chorobom. Dobrze odżywiona roślina może pozostać wolna od choroby w środku areału, który jest niszczony przez niedobory substancji odżywczych. TriPlus® Aloe Vera dzięki substancjom zawartym w aloesie odgrywa rolę ochronną i umożliwia jej walkę z czyhającymi na nią chorobami. Dzięki aloesowi ziemia odzyskuje zdrowie i zaczyna żyć.

WIĘKSZA KALORYCZNOŚĆ PRODUKTÓW

Odczyty BRIX cukru (zdj. poniżej) w nawożonych uprawach wyniosły w przybliżeniu 11,8% (5,8% dla nieopryskiwanych obszarów) świadczą o wyższym składniku odżywczym. Zwiększa to dostępność fosforanów odżywczych. Tylko 10-20% podawanego fosforu może być wchłaniane przez rośliny. Pozostałe 80-90% szybko przekształca się w niedostępne formy fosforu, które nie są łatwo wchłaniane przed korzenie roślinne. Zastosowanie aloesowego nawozu TriPlus® Aloe Vera do formowania drobnoustrojów pobudzi system korzeni roślinnych w aktywność enzymatyczną związaną z fosforanami kwaśnymi lub alkalicznymi. Zwiększa to dostępność fosforanów odżywczych w glebie dla funkcji rośliny.

cukier, burak, brix cukru, uprawy

DO 100% WIĘCEJ WĘGLA​

W trakcie używania TriPlus® Aloe Vera odnotowano całkowity wzrost węgla o ponad 100% względem zawartości początkowej. Chociaż obszary niższego węgla w tle miały proporcjonalnie wyższe stopy wzrostu zarówno dostępnych fosforanów jak i całkowitego węgla po obróbce 1,5 formami bakterii należy zauważyć, że tendencja zwiększonej aktywności biologicznej jest spójna. Zmiana struktury gleby w stosunkowo krótkim okresie jest bardzo zachęcającym rezultatem, gdy porównamy traktowaną strukturę gruntu z nietraktowaną glebą.

węgiel całkowity, gleba, nawożenie, wykres
szkodniki, repelent, naturalna ochrona

ŚWIETNY NATURALNY REPELENT: ANTY SZKODNIK

TriPlus® Aloe Vera działa przede wszystkim jako nawóz iobiostymulator wspomagający rozwój roślin. Wykazano także zmniejszone zainteresowanie ptaków i owadów (szkodników) chronionymi roślinami. Stosowany biopreparat to świetny i przyjazny dla środowiska sposób naturalnego ograniczenia ataków tych szkodników na rośliny.

ZMIANA STRUKTURY KORZENI

Zauważalne jest, że nawożona gleba jest ciemniejsza, posiada więcej wody, pojawiają się składniki odżywcze i węgiel w próchnicy. W porównaniu z nieprzetworzoną rośliną, ziemia jest lżejsza i inaczej zabarwiona.

TriPlus® Aloe Vera – zastosowanie dla buraka cukrowego

Pierwszy na rynku taki Nawóz aloesowy 100% naturalny stymulujący wzrost plonu i cukru o 20%

burak, cukier, rolnictwo, uprawy, burak cukrowy

Zysk na 1 ha

jkość, jakość premium, nawóz, znak

Analiza ekonomiczna